Mroczne Imperium: Cienie Jedi

2009-03-03, 08:03 w Artykuły > Opowiadania
Ocena: 4.00
 
 
Przejdź na stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
 

Artykuł zgłoszony do Nieustającego Konkursu Star Wars Extreme (03.2009)

Moim najlepszym przyjaciołom, Cecie i JORowi,
Alinei, bez której ta powieść i ja sam nie bylibyśmy tym, czym jesteśmy,
Lady Este i Gilraen - najbardziej odlotowym siostrom (wszech)świata,
oraz wszystkim, którzy marzą, by ta wspaniała galaktyka
była czymś więcej, niż tylko piękną fantazjąDawno, dawno temu,
w odległej galaktyce...


Po śmierci Dartha Vadera i Imperatora Palpatine'a oraz zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci, siły Sojuszu Rebeliantów ogłosiły utworzenie Nowej Republiki na przeważającej części terytorium galaktyki. Jednak brak setek Rycerzy Jedi przemierzających galaktyczne szlaki, a także przywiązanie do starej, sprawdzonej władzy powodowały, że nie wszystkie systemy były skłonne przystąpić do młodej konfederacji.
Nastały długie lata krwawych walk. Dzięki błyskotliwej akcji członków elitarnej Eskadry Łotrów Republika przejęła Coruscant, planetę będącą od tysięcy lat galaktycznym centrum władzy czy to podczas rządów Starej Republiki, czy Imperium. Radość Rebeliantów nie trwała jednak długo wkrótce po przejęciu stolicy, do znanych przestworzy powrócił Thrawn, ostatni Wielki Admirał Imperium. Z pomocą szalonego klona Jedi, Joruusa C'baotha, skupił on wokół siebie porozrzucane po galaktyce imperialne flotylle, scalając je ponownie w potężną siłę, stanowiącą poważne zagrożenie dla istnienia Nowej Republiki. Jednak doskonały plan ponownego odbicia galaktyki upadł, kiedy Thrawn został zdradzony z najmniej oczekiwanej strony przez Noghrich, doskonałych strażników i wyborowych zabójców.
Wydawało się, że po pokonaniu Thrawna nic nie powstrzyma Nowej Republiki przed ostatecznym przejęciem władzy w galaktyce. Pod wodzą Admirała Ackbara zaczęła szybko odzyskiwać terytoria stracone w trakcie walk z siłami błękitnoskórego dowódcy.
Jednak przez cały czas poważnym problemem twierdzą nie do zdobycia były przestworza Głębokiego Jądra. Tamtejsze światy, doskonale ufortyfikowane, najskuteczniej ze wszystkich opierały się zakusom „parszywych Rebeliantów”. Ich lojalność wobec Imperium ani trochę nie zmniejszyła się od czasu śmierci Imperatora. Wiele istot zamieszkujących te planety wierzyło nawet w to, że Palpatine wcale nie umarł na pokładzie drugiej Gwiazdy Śmierci. Plotki głosiły, że kilku szturmowców odnalazło ciężko rannego wodza na dnie szybu energetycznego i przeniosło go na pokład wahadłowca, który odleciał w przestworza na chwilę przed wybuchem. Wedle tych pogłosek, Imperator trafił do supernowoczesnej kliniki na Byss w Głębokim Jądrze, gdzie lekarze uratowali go od śmierci.
Od tego momentu minęło jednak już niemal sześć lat. Wielu zaczęło tracić nadzieję, że ich wódz kiedykolwiek powróci. Niektórzy jednak byli bardziej wtajemniczeni w sprawę; wiedzieli, że te plotki są bliższe prawdy, niż większość osób sądziło.
Otóż ci „wtajemniczeni” członkowie tak zwanego Rządzącego Kręgu Imperatora wiedzieli, jak potężny tak naprawdę był Imperator Palpatine. I co można zdziałać mając za sprzymierzeńca Moc a ściślej jej Ciemną Stronę w połączeniu z zakazaną technologią...
...klonowaniem.Bastion

Tysiące lat świetlnych od Byss i Głębokiego Jądra, w tej części Odległych Rubieży, która znajduje się najbliżej Nieznanych Terytoriów, w głównym garnizonie planety Bastion dosłownie wszystko stanęło na głowie. Wszystkie dźwięki zlały się w jeden głośny szum, słyszalny chyba w każdym zakamarku fortu. Gdzie by nie spojrzeć, żołnierze opuszczali swe stanowiska i kierowali się ku placowi defiladowemu. Nie wyglądało to jednak zbyt dobrze. Szturmowcy wchodzili na plac pojedynczo, w bardzo powolnym tempie.
- Powinni to robić... w bardziej skoordynowany sposób - mruknął do siebie Moff Disra, odwracając się od okna w sterylnie czystej kwaterze dowodzenia garnizonem. Złączył szponiaste dłonie za plecami, spoglądając gniewnie na dowódcę fortu. - Kapitanie Maldini! Długo jeszcze potrwa ten żałosny pokaz nieudolności? Ci żołnierze nie zachowują się tak, jak szturmowcy Imperium, tylko jak żałosne rebelianckie ścierwojady, które nawet nie potrafią naśladować wojska!
Oficer pośpiesznie stanął na baczność, jak rażony gromem.
- Sir... zaraz wydam odpowiedni rozkaz - odparł, po czym odwrócił się w kierunku drzwi. Disra jednak szybko przyhamował jego zapędy.
- Stój! Stąd... - Moff wyciągnął otwartą dłoń, wskazując na opuszczone stanowisko łącznościowca. - Stąd też możesz wydać te rozkazy. Szybko! Ten przekaz z Byss może się pojawić w każdej chwili! Nie chciałbym, aby nowy władca Imperium mówił do pustego placu! Ty też nie powinieneś tego chcieć - dodał złośliwie.
- Na pewno nie chcę - odparł coraz bardziej przerażony kapitan.
Disra powoli odwrócił się z powrotem do okna. Przez chwilę nic się nie działo, a potem na placu pojawiło się ponad tysiąc szturmowców, podzielonych na równiutkie rzędy po dwudziestu żołnierzy w każdym.

Zaledwie dziesięć minut później plac defiladowy wypełniony był kilkoma tysiącami szturmowców i wieloma mniej znaczącymi oficerami. Imperialni żołnierze szeptali między sobą, wymieniając się domysłami na temat tego, co też może być tak pilne, że odrywa się ich od codziennych obowiązków. Doktryny jeszcze z czasów Wielkiego Moffa Tarkina mówiły o tym, że takie postępowanie możliwe jest jedynie w kilku przypadkach. Jednym z takich przypadków mógł być adresowany do ogółu obywateli przekaz pochodzący od władcy Imperium.
Właśnie na taką sytuację wskazywał ogromny holoekran, ustawiony na podwyższeniu przed wszystkimi szturmowcami.
Nagle ekran rozbłysnął jaskrawym światłem i pojawiła się na nim blada i pomarszczona twarz w kapturze, dobrze znana nie tylko zwolennikom Imperium. Twarz należąca do Imperatora Palpatine’a.
- Żołnierze Imperium! Pewnie przez ostatnie sześć lat żyliście z bolesną świadomością, że ja, Imperator Palpatine, zostałem pokonany przez Luke’a Skywalkera. Ale nie! Ja żyję! Mnie się nie da zabić! Istnieję bowiem bezcieleśnie - przede wszystkim jako energia... i władza!
Imperator westchnął cicho.
- Przykro mi, że musiałem na tak długo pozostawić Imperium bez odpowiedniego przywódcy... beze mnie. Parszywi Rebelianci zdążyli w tym czasie odebrać nam to, co w imię sprawiedliwości powinno być nasze. Taak... - Imperator uśmiechnął się złowrogo. - Taak... ale teraz to wszystko powróci do nas. Nowy Ład znów zapanuje jak galaktyka długa i szeroka! - Palpatine prawie krzyczał. - Przygotujcie się do mojego powrotu! Niedługo wszechświat znów ujrzy potęgę Strony Mroku - głos Imperatora znów wrócił do normy; jego miejsce na ekranie zajęły twarze sześciu mężczyzn. Ubrani oni byli w standardowe imperialne mundury admiralskie. Po chwili ciszy ponownie odezwał się Imperator, lecz obraz nadal przedstawiał szóstkę wojskowych. - Admirał Thrawn starał się przywrócić Imperium dawną świetność... starał się... zadał Rebelii ciężkie straty... ale jednak zawiódł. Ci oto przywódcy - admirałowie i moffowie, dzięki którym choć część naszej gwiezdnej floty nie została przejętą lub zniszczona przez Rebelię, postanowili niedawno ponownie oddać się pod moją komendę... byśmy razem mogli przygotować uderzenie, którego Rebelianci się nie spodziewają... i nie przetrwają! - Imperator podniósł głos. - Atak na Coruscant!
Przez tłum przeszedł nagły szmer zaskoczenia. Po chwili, wystarczającej do ucichnięcia szeptów, na ekranie pojawiła się ponownie twarz Palpatine’a.
- Niedługo zaatakujemy Coruscant... bądźcie gotowi.
Holoekran zgasł tak samo nagle, jak się włączył. Obecni nie ruszali się jednak z zajmowanych miejsc. Nie potrafili uwierzyć w to, co właśnie zobaczyli.

 
Przejdź na stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Twoja ocena:12345
Aby dodać ocene musisz być zalogowany!
linia

ZOBACZ RÓWNIEŻ

linia

DODAJ KOMENTARZ

Twój pseudonim*:
Treść komentarza*:
Przepisz tekst z obrazka*:token
linia

WSZYSTKIE KOMENTARZE

avatar
彭彪   |  2010-05-03, 10:46

黄雅婷

 
Gwiezdnowojenny przegląd dwóch tygodni by Shantruin

Stan nowego kanonu "Star Wars" by General Starkiller

Ranking powieści "Star Wars" z nowego ka... by Donyan Trunyc

Wieści z Celebration Europe by Jedi Nadiru Radena

Nasze reakcje na trailer 3. sezonu "Rebe... by General Starkiller

5 najbardziej niezwykłych ras by Jedi Nadiru Radena

"Battlefront: Kompania Zmierzch" - książ... by General Starkiller

"LEGO Star Wars: The Force Awakens" - re... by General Starkiller

Najważniejsze dla nas gry "Star Wars" by General Starkiller

Wybierz najlepszy tekst czerwca na SWEx! by promil

"Walka na Księżycu Przemytników" - recen... by Buczyfer

Zaplecze "Star Wars": Zapomniany kultury... by M.T.

Wybraliście najlepszy tekst maja by VaderTarm

Dlaczego ciągle wracam do "Battlefronta"... by BEN1978

Homoseksualizm a "Star Wars" by Lyn

Problemy "Łotra 1" pod lupą by M.T.

Gwiezdnowojenny przegląd tygodnia by RadWanKenobi

Dlaczego nie kupuję fali nienawiści wobe... by Heian

Wybierz najlepszy tekst maja na SWEx! by Quickcp

Gwiezdnowojenny przegląd tygodnia by Jedi Nadiru Radena

A co, jeśli "Rogue One" okaże się niewyp... by Bland

Anakin i Padmé - inaczej by orange

O czym może być trzeci spin-off? by RadWanKenobi

5 największych zalet Trylogii Prequeli by Heian

Czy warto poznać Legendy? by RadWanKenobi

Battlefront: Zewnętrzne Rubieże by Jedi Nadiru Radena

Za czym z Expanded Universe tęsknimy? by M.T.

"Przebudzenie Mocy" jest dobre i basta! by Heian

Before the Awakening by Heian

Wybierz najlepszy tekst kwietnia na SWEx... by promil

Expanded Universe w nowym kanonie by Heian

Nowy świt by NLoriel

Gwiezdnowojenny przegląd tygodnia by Zebromir

Ekscentrycznym Jedi zostać - część 4 by Karl5252

Potęga Imperium w "Star Wars: Rebelia" by Jedi Nadiru Radena

Gry "Star Wars" - czy jest na co czekać?... by RadWanKenobi

Oceniamy 2. sezon "Rebels" by RadWanKenobi

Gwiezdnowojenny przegląd tygodnia by Jedi Przemo

Dołącz do Star Wars Extreme! by Jedi Nadiru Radena

Analiza teasera "Rogue One" by NLoriel

5 grzechów głównych Trylogii Prequeli by M.T.

Wybierz najlepszy tekst marca na SWEx by Quickcp

Rebels 2x19 I 2x20: Twilight of the Appr... by Heian

Teaser "Rogue One" - nasze opinie by Sharn

Pairingi "Przebudzenia Mocy" by Natalia

Gwiezdnowojenny przegląd tygodnia by Shanturin

Rebels 2x18: The Mystery of Chopper Base by Buczyfer

O Mocy to dyskusja... by Cathia

Najważniejsze dla nas książki "Star Wars... by Dresqus

Expanded Universe - warto zaczynać? by M.T.

W co obecnie gracie?

Charakterystyczni - nowy kanał na Youtubie o popkulturze

Problem z instalacją cs source na xp

ForceBlades - pierwszy polski producent mieczy świetlnych.

Imperia Studio Polskie Fan-Filmy

Szlakiem Jedi

Wulgaryzmy w Star Wars

Sprzedam Dziedzictwo Mocy (całość) i 2 albumy

Poszukuję

oceniamy Star Wars: The Old Republic

Wędkarstwo

Kłopoty z językami obcymi

Rycerze Starej Republiki 3 - fanfic

Serial aktorski zabije magię Star Wars?

Movie Battles II

Crossover SW z innymi...

Warto ufać Expanded Universe?

Dekorowanie wnętrz

Pytania i komentarze

The Old Republic - Threat of Peace

Wydania DVD filmów Star Wars

Komentarze do zapowiedzi + informacje o nowościach na liście

Kim chcielibyście być, gdyby Star Warsy były naprawdę?

Czy wyobrażacie sobie inną muzykę w "Gwiezdnych wojnach"?

Star Wars Jedi Knight: Dark Forces 2 - Spolszczenie 1.0b

Nowości w Bibliotece Ossus

Star Wars: Wojny Klonów - Encyklopedia postaci

Ograniczenie czasowe wysyłania postów

Komentarze do zapowiedzi + informacje o nowościach na liście

"Bug list", czyli na tropie usterek

przycisk: posty nieprzeczytane oraz kanal RSS!!

Co ze starą redakcją SWex?

Zbroja klona

Fani z Radomia głosujecie na naszego geeka

Dawn of the Jedi

Kupię / sprzedam stuff SW

[Poznań] Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014 [21-23 marca]

Animacje

Co zobaczyliście z SW pod choinką

(allegro) sprzedam komplet Star Wars statki i pojazdy od 1 z

Twórczość Dextera

Fani Star Wars z Leszna i okolic

Wypasione miski Stars Wars

Moje filmiki

Star Wars Combine

Poznajmy się!

miecz swietlny

Filmy - ostatnio widziane / ulubione / zapowiedzi

Ulubiona era Star Wars

Czego słuchają fani "Star Wars"?

Unikalna koszulka SW + Back to the future

Wystawa modeli z Gwiezdnych Wojen

Wyjazd na Celebration Europe II (25-28 lipca, Essen)

Gra figurkowa "X-Wing"

Battlefront III

Anakin Skywalker/Darth Vader

Kupię figurki od Sideshow

Sithizm - tworzymy?

Zasady zamieszczania prac w Galerii SWEx

SkierCon 2013

Legacy / Dziedzictwo

Skandalista George Lucas na TVP kultura

Obóz w konwencji Star wars?

Destiny of the Force

Co ostatnio oglądaliście w kinie?

Śmieszne linki

Star Wars Revisited

Foremki RD-D2 Szturmowiec Gwiazda Śmierci

Jakie książki Star Wars przeczytaliście?

[PBF] - Konflikt Galaktyczny

Enklawa Jedi na Dantooine [JK3 - RP]

Mały niedosyt

Star Wars - The Old Republic

Artyści Star Wars

Będzie VII epizod Star Wars!

GoSW - Projekt RP Jedi Academy3 + Serial na silniku gry!

Propozycje nowych quizów, konkursów i minigier

Gwiezdnowojenne konkursy

Ewoks Adventures

Star Wars Holiday Special

Edge of the Empire - nowe RPG

Legacy of the Force/Dziedzictwo Mocy

Gadżety

Pomoc przy SWU

Star Wars Empire At War Forces of Corruption [PROBLEM]

Pomoc w konkursie

Dark Times / Mroczne czasy

Knight Errant

Star Wars 1313

Shadow Games - pierwsze wrażenia

Problem z KOTOR I

Noce Coruscant / Coruscant Nights

Książki w 2012 r

Knights of the Old Republic

Lost Tribe of the Sith

Knights of the Old Republic

LEGO Star Wars na rok 2012

Nowości na SWEx

The Clone Wars IV

Rzeczy, które nawiązują do Star Wars

Ktoś chętny na sesję PBF RPG?

'Revan' short story

Nowości i ciekawostki książkowe

Co z Star Wars chcielibyście zobaczyć pod choinką?

Lego Star Wars: The Padawan Menace

Mroczne Widmo 3D - wrażenia

star wars edycja kolekcjonerska

Eurowizja

Mos Eisley Cantina - www

star wars gra the clone wars

The Clone Wars: Republic Heroes

gazetka

Polski dubbing w Starej Trylogii

Agent of the Empire

Aurebesh co o tym myślicie

Battlefront II

Republic Commando

Figurki

Zmarł twórca walk do "Gwiezdnych Wojen"

Pytania i propozycje

Umówmy się na multiplayer

Wasze ulubione gry (inne niż SW)

Problem z KotOR II

Czy ktoś jeszcze gra?

Han i przemytnicy - przestępcy czy bohaterowie?

Jediizm - co o tym myślisz?

E-booki Star Wars

Star Wars 3D

Madrosci Mistrza Sellera

Fate of the Jedi

Sesja RPG - temat tylko dla graczy!

Nagrody w konkursach

Dowcipy ze Star Wars

Największe skarby waszych starwarsowych kolekcji

Muzyka inspirowana "Gwiezdnymi wojnami"

Ulubiona gra Star Wars

Google +

Pytania związane z umieszczaniem rzeczy na SWEx

Książki wszelakie (nie tylko Star Wars)

Namiary na sklepy ze stuffem Star Wars

Blok Gwiezdnych wojen na 22. MFKiG w Łodzi

Konkurs na najlepszy myśliwiec!

Star Wars Rebellion (Supremacy)

Death Troopers

Umieszczajcie gdzie tylko się da!

Czemu Nowa Trylogia nie dorównuje starej?

Kiedy nowi Beta-testerzy w SWU?

Humor Star Wars

Szmuglerzy

StarForce 2011

The Clone Wars - Sezon I

Fanowskie linki

The Clone Wars - Sezon III

LEGO SW na rok 2011

Star Wars w wersji Family Guy'a

Ulubiony gwiezdnowojenny soundtrack

Czy admin mógłby stworzyć grupy jak np. Jedi i Sith?

Przywitaj się!

Najlepszy Gracz Miesiąca

Quiz "The Clone Wars" II

Konkurs na najlepszy komentarz do obrazka II

Quiz wycinkowy – gry wideo/komputerowe Star Wars

Nawiązania do Star Wars w filmach i serialach

Twórczość Fixera

Quiz filmowy - Nowa Trylogia

Quiz wycinkowy – Wojny klonów / The Clone Wars

Konkurs na najlepszy kawał SW lub SW-ową parafrazę kawału

Utapau- Spotkanie L

Konwenty i zloty

Zmiana nicku

Shoutbox

Postępy prac nad betą

Wielki Turniej (nagrody!)

Zmiana broni na arenie

Czego oczekujecie po Star Wars Universe?

Wstęp do fabuły, frakcje i sytuacja polityczna

Różne offtopikowe dyskusje o grze

Piękne dziewczyny z SW

Imiona waszych postaci

Sklep

Quiz filmowy - Klasyczna Trylogia

Komiksowy quiz wycinkowy - Dziedzictwo / Legacy

Konkurs na najlepszy awatar

Wydane doświadczenie a poziom postaci

Klasy postaci

Wygląd modelu postaci 2

Zmiany w grze - aktualizacje

Pasek doświadczenia

Chat

FREKWENCJA - zachęcamy do wizyt w grze każdego dnia o 18:00!

Fabuła

1800 rzadkich zdjęć z Klasycznej Trylogii

Star Wars - najlepsza filmowa seria w historii?

Opisy współczynników w panelu startowym

Atrybuty a ekwipunek

Chat

Arena

Broń biała vs dystansowa

Dwa miecze

Kredyty

Wygląd walczacych

Nakładające się tury, zwiecha

Ciągły problem z ustawieniem postaci

Syf na arenie

Animacje

Animacje strzałów

www.sw-extreme.com

Seriale - przyszłość należy do nich!

Nowy SWEx - zgłaszajcie błędy

Ujemne Punkty Akcji oraz brak reakcji

Niewyświtlają się areny (?)

Celność

Ilość broni

Punkty Akcji

Kilka postaci

Co to jest?

Awatar - mężczyzna z kobiecym awatarem i na odwrót

Ogólna dyskusja nt. beta testów

Tłumaczenie - przyciski

Twoja drużyna... i nic.

Nierówne walki i bratobójstwo

Liczenie heksów

Arena się nie ładuje

Umiejętności gatunkowe

Problem Twilekanki (już nie tylko)

Boty

Postać poza mapą

Walka bronią białą

Pendrive Lego Stormtrooper

[Chrome] Błąd przy wyświetlaniu aren

Statystyki przedmiotów

Zdobywanie doświadczenia

Elektrobicz

Chat dla testerów

Garść Urozmaiceń [ARENA]

Strzał w samego siebie

Rękawice i broń

Przeglądarki

Panele

Miecz świetlny

Pasek życia

Gapowicz

Kantyna

(Firefox) Klonowanie aren.

Mini-gry

Informacje o zakupie

Nieaktywne przyciski i Trening

Nie widać postaci

Poruszanie się, podświetlanie statystyk i postaci

(Firefox) Przesuwanie postaci

Usuwanie postaci

Wygląd i odgłosy broni

Niewidoczne listy rozwijane

Podwójne drzewka umiejętności

Dialog pomiędzy twórcami, a testerami.

Przycięte teksty w panelu startowym

Nie mogę stworzyć postaci

Przysłowia z Gwiezdnych Wojen

[Chrome] Arena nie chce się załadować

Lista graczy online

Logowanie i problemy techniczne

Baner SWEx

Gotowość do gry

Informacje i uwagi dla testerów

Chrome

Podpisy postaci na arenie

Wygląd modelu postaci

Niekompletne opisy sprzętu

Brak aktualnego odświeżania

Postać - z konkursu na najlepszą historię.

Powitanie!

Regulamin beta testów Star Wars Universe

Filmowy quiz wycinkowy

Quiz "The Clone Wars"

Konkurs na najlepszy komentarz do obrazka

Informacje o urodzinach

Scenki z udziałem miniaturek

Robot Chicken

Nieustający konkurs

System walki

Umiejętności

Ekwipunek

Poszukuje komiksu

LEGO Star Wars III - The Clone Wars

Fatal Alliance, Deceived, Red Harvest i inne TORowe książki

Reklamuj Star Wars Universe

Muzyka

Oscary 2011

Extreme Hologames

Czytnik rss i powiadomienia mailowe o nowych komentach

Gatunki zwane błędnie rasami ;)

Zadaj trzy pytania pomysłodawcy i szefowi developerów SWU

Problemy z logowaniem / zmiana adresu Email

Konkurs na najlepszą reklamę!

Pomoc w Battlefront: Elite Squadron

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

Powiązanie SWEx z SWU

Filmowa twórczość fanów

Opowiadania

Konkurs na najlepszą postać!

Schaby Jabby

Konkursy - Wasze pomysły

Jedi - The Dark Side

Komunikaty techniczne

Star Wars CCG

The Force Unleashed II

The Force Unleashed II - pomoc

Ile pieniędzy wydajemy na Star Wars?

Kampania promocyjna i kwestie związane z naszym portalem

Battlefront: Elite Squadron

Twórczość niezwiązana ze Star Wars

Co Was motywuje do tworzenia?

Antologia Fanów 2009

Obsadzamy "stare" SW dzisiejszymi aktorami Hollywood!

Kilka słów o Star Wars Universe: The Dawn of Heroes

Witamy na oficjalnym forum gry Star Wars Universe!

Komentarze

Powierzchnia i atmosfera Tionu

Gwiezdny Port [Singidun]

Dystrykt Mieszkaniowy [Singidun]

Nieobecności

Pływające Miasto

Dystrykt Portowy [Singidun]

Dystrykt Usługowy [Singidun]

Fundacja Mocy - sprawy ogólne

Ulice i zabudowania [Singidun]

Schaby Jabby

Radomski Fanklub Star Wars

Spotkania olsztyńskich fanów

Podział zadań

Favicon

Kantyna "Xim Despota" [Singidun]

Inne

Kantyna "Bezkresny Dzień" [Beskin]

Dystrykt Rzeczny [Singidun]

Postacie graczy

Komenda Tiońskich Sił Bezpieczeństwa [Singidun]

Orbity Tionu i Erdevonu

Gwiezdny port [Beskin]

Ulice i zabudowania [Beskin]

Gmach Floty Erdevonu [Beskin]

Kawiarnia Spade'a [Singidun]

Powrót "Imperialnej Wojny Domowej"!

Powrót do gry

Mistrzostwa Świata 2010 w RPA

Cat Run

Dział Rozrywka - nowości

Falkon 2010 [11-14.11, Lublin]

Facebook

The Clone Wars - Sezon II

Pazaak online

Fabuła

Ogłoszenia

Imperialna Forteca [Singidun]

"Złote R2" czyli the best of Star Wars AD 2009

Warsztat Moonana [Singidun]

Pytania i odpowiedzi

The Force Unleashed

Motel-restauracja "Wytchnienie" [Beskin]

Złomowisko [Beskin]

Dystrykt Handlowy [Singidun]

I Konkurs na najciekawszą postać w IWD

Falkon 2009 [13-15.11, Lublin]

Invasion - Nowa Era Jedi w komiksie

Questy - pomysły, zleconka i takie inne

Szpital Metropolitarny [Singidun]

Kasyno "Desevro" [Beskin]

Siedziba Honorowego Rządu [Singidun]

Postacie martwe, nieaktywne i skasowane

Statystyki postaci

Most Pokoju [Singidun]

Tor wyścigowy "Dragberg"

Kronika "Imperialnej Wojny Domowej"

Wydarzenia z Polski i świata

Zakład Galentro Heavy Works

Gmach Neutralności [Singidun]

Imperialna Ambasada [Singidun]

Propozycje

Przypomnienia

Indiana Jones

Bazar [Beskin]

Biurowiec Galentro Heavy Works [Singidun]

Lokacje

Szpital Besh-2 [Beskin]

Dystrykt Centralny [Singidun]

Gametrade.pl

Arena gladiatorów [Beskin]

StarWars.pl

Zakład montażowy gwiezdnych jachtów

Polcon 2009

Początek gry: 1 września 2009

Dejarik 2.0 - dział z minigrami forumowymi

Wieżowiec Viraxo Industries [Singidun]

Kryjówka Frontu [Singidun]

Gmach Gildii Łowców Nagród [Beskin]

Bezkresna Dżungla

Pola uprawne hrastu

Grafika

Gwiezdnowojenne gry PBF RPG

Rozkład jazdy i lista rzeczy do zrobienia

Michael Jackson

Obi a śmierć z ręki Vadera...

Jak dołączyć do gry?

Zasady gry

Mechanika gry i Moc

Rasy i klasy postaci

Informacje o grze i świecie Imperialnej Wojny Domowej

Bronie, pancerze, droidy i inne przedmioty

Pojazdy naziemne i kosmiczne

Chronologia epoki gry

Lista postaci

Koszykówka/NBA

Mechanika

Star Wars Weekends 2009

Dziesięć lat "Mrocznego widma"...

The Clone Wars - Republic Heroes

Aktualne zapowiedzi komiksów dla Polski i USA

Dni Fantastyki 2009

Prawa autorskie do tekstów i grafiki + reklama

Jaskinia Graphomanthów

28 lutego Traffic Club

Regulamin forum